Черно море и Арда играят при 1:1 във втория двубой от

...

НА ЖИВО: Черно море - Арда 1:1, автогол на Попов

Черно море и Арда играят при 1:1 във втория дуел от петъчната стратегия на 14-ия кръг в efbet Лига. Срещата на стадион „ Тича “ в морската ни столицата ще може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата . На сайта  ще проследим конфликта минута по минута.

Двубоят стартира равностойно.  В 5-ата минута Велислав Василев насочи слаб удар, който беше прецизен, само че не затрудни Анатолий Господинов. Десет минути по-късно Петър Босанчич насочи удар с глава след центриране от корнер, само че много неопределено. В 18-ата минута Мади Кета напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Закария Беншаа изпревари Умар Сако и насочи удар с глава, само че стреля около вратата.

В 23-ата минута Беншаа получи пред наказателното поле, напредна и насочи удар, който срещна гредата. Пет минути по-късно варненци поведоха. Кета овладя топката в центъра, напредна и подаде към Виктор Попов отдясно. Защитникът потърси Беншаа, който беше оставен непокрит в наказателното поле, овладя и с майсторки удар вкара за 1:0.

Малко след приключването на половин час игра Мимито сгреши в средата на терена и топката се озова в краката на Светослав Ковачев, който проби мощно в противниковата половина. Той стигна до наказателното поле на варненци и стреля, само че топката мина около левия непряк дирек на защитаваната от Георги Георгиев врата. При ответната офанзива пък удар на Васил Панайотов бе блокиран.

В 37-ата минута Беншаа пропусна страховит късмет за втори гол. Алжирецът се озова самичък против вратаря отляво, откакто се оправи с Алекс Петков. Нападателят обаче реши да лъже вратаря, вместо да насочи удар и беше блокиран от Господинов. Четири минути по-късно Кета направи за смях Алекс Петков отляво, навпезе в наказателното поле и стреля, само че вратарят на гостите се оправи.

В 61-ата минута Арда стигна до изравнителен гол. Ковачев подаде към Али отдясно, а бранителят откри резервата Жозе Жуниор в наказателното поле. Бразилецът насочи слаб удар, който рикошира във Виктор Попов и се озова във вратата на домакините за 1:1.

Черно море - Арда 1:1

1:0 Закария Беншаа (28)

1:1 Виктор Попов (61-автогол)

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петър Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов /к/, 10. Велислав Василев, 20. Мади Кета, 11. Алекс Фернандес, 88. Атаир Мимито, 31. Закария Беншаа

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев, 4. Росен Софрониев, 8. Мазир Сула

Треньор: Илиан Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Василев, 18. Ласана Ндиайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев /к/

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 29. Слав Петков, 97. Жуниор Палмарес